wieczór kawalerski we lwowiePolecane Poradnik 

Wieczór kawalerski we Lwowie: Czy w ogóle warto?

“Cześć, pomożecie nam? Organizujemy wieczór kawalerski we Lwowie i…” ileż to razy odbieraliśmy takie wiadomości na facebookowym profilu. Oczywiście za każdym razem staramy się pomóc, jednak tym razem tekst nie będzie dotyczył szczegółowego scenariusza. Dzisiejszy artykuł to pierwszy z serii wpisów dotyczących wieczorów kawalerskich we Lwowie.

Tanie, dużo, dobrze…

W teorii brzmi to przepięknie. Hotele, apartamenty i “dupy” w zasięgu naszego portfela, grupa znajomych i szalony wyjazd. Tylko czy to na prawdę jest takie proste? Czy po kilku dniach planowania nie usiądziemy w fotelu i nie powiemy – to się k… nie uda? Na to pytanie nie mam odpowiedzi, jednak właśnie poprzez pytania i odpowiedzi postaram się wam odpowiedzieć na to główne – “czy w ogóle warto?”

 1. Czy mamy na to czas?

To chyba pierwsza rzecz, która rozbija jakiekolwiek plany wieczoru kawalerskiego we Lwowie. Co prawda z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe połączenia lotnicze czy też kolejowe, jednak wyprawa do Lwowa cały czas trwa dla wielu zbyt długo.
Bądźmy szczerzy, nie da się zorganizować dobrej zabawy z kilkoma atrakcjami w czasie 24 godzin. Jeśli nas czas w tym przepięknym mieście ma się nie ograniczać tylko do klubu, a przecież tego nie chcemy, to musimy zarezerwować sobie 4 dni wolnego. Tak! 4 dni! Pierwszy dzień musimy poświęcić na przyjazd, dwa kolejne na zabawę, czwarty zaś na powrót do Polski.

Zobacz także: Club Split – restauracja, striptiz show bar i karaoke w jednym miejscu [VIDEO RECENZJA]

Kilkukrotnie miałem przyjemność pomagać swoim znajomym w organizacji wieczoru kawalerskiego we Lwowie i za każdym razem wyjazd zaczynał się w czwartek rano, a kończył w niedzielę wieczorem. I nie było żadnej różnicy czy “ekipa” była z Warszawy czy z Kalisza.

 2. Ilu znajdę chętnych?

Jeśli jest Was mniej niż 4 – odpuśćcie, jeśli więcej niż 8 – tym bardziej odpuśćcie. Kolejna brutalna prawda dotycząca wyjazdów na wieczór kawalerski do Lwowa, liczba osób jest szalenie ważna, jeśli chcecie realnie dobrze się bawić. Dlaczego?

Przede wszystkim liczba osób wpływa znacząco na nocleg i rezerwacje stolików w “ciekawych miejscach”. Polecane przez nas apartamenty, tak – po raz kolejny mówimy wam, że to najlepsza forma noclegu, raczej nie posiadają więcej niż 7 miejsc. Rozbijanie się na dwa bądź więcej mieszkań to problemy komunikacyjne, problemy ze “zbiórkami o czasie” itp. itd.

Kolejna równie ważna kwestia to rezerwacja stolików i dodatkowych atrakcji. Stoliki w restauracjach, które mogą być uważane za odpowiednie na wieczór kawalerski w większości pomieszczą maksymalnie 7 osób. Wyjątkiem może być restauracja Stargorod, ale i tutaj nie mamy pewności czy na pewno uda nam się takowy zarezerwować.

 3. Czy mamy kogoś, kto to ogarnie?

To bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza kwestia w całym pomyśle pod tytułem: wieczór kawalerski we Lwowie. Dni które spędzimy z przyszłym Panem Młodym muszą być niezapomniane, a to zobowiązuje nas do wybrania kilku atrakcji i zorganizowania czasu w możliwie najlepszy sposób.

Przed wyjazdem musi się znaleźć osoba, która wszystko dokładnie zaplanuje. Rozpoczynając od dojazdu czy noclegu, a kończąc na kontakcie z pracownikami knajp i restauracji. Co równie ważne, tenże “ogarniający” musi być także komendantem melanżu w trakcie zabawy i nie może opuścić swojego stanowiska, aż do końca. Mówiąc wprost – gruby melanż nie może doprowadzić do zgonu organizatora.

Czytaj również: Restauracja Rebernja – kawał mięsa z grilla [VIDEO RECENZJA]

 4. W jakim terminie chcemy jechać?

Jeśli pomyśleliście, jeszcze przed przeczytaniem tego artykułu np. o wyjeździe w majówkę to wybijcie to sobie z głowy! Weekend majowy to zabójstwo dla waszego portfela i waszej zabawy. Majówka we Lwowie oznacza tysiące turystów na ulicach i kompletny brak miejsc w restauracjach i klubach.

Kiedy zatem jechać? We wszystkich terminach, które szerokim łukiem omijają polskie długie weekendy. Jeśli wyjazd pasuje Wam to prawdopodobnie na ten sam pomysł wpadli inni Polacy, którzy co raz liczniej przybywają do Lwowa.

 

Mam nadzieję, że tych kilka informacji, które Wam przekazałem w jakiś sposób wpłynie na podjęcie decyzji. Broń Boże, nie było moim celem aby zniechęcać Was do wyjazdu – wręcz przeciwnie. Lwów jest piękny we wszystkich aspektach, tych architektonicznych jak i melanżowo-imprezowych. Warto jednak dobrze przygotować się do wyjazdu, bo wieczór kawalerski, przynajmniej w teorii, ma się raz w życiu.

Powyższy tekst do dopiero początek. Już niedługo kolejne części, w których podpowiem Wam jakie miejsca wybrać, a jakie omijać szerokim łukiem.

SKOMENTUJ
Booking.com

Related posts

Leave a Comment