Wydarzenia na Ukrainie 

Ukraińskie wojska zdobywają kolejne pozycje terrorystów z Donbasu

Ukraińskie wojska powoli przemieszczają się w głąb obszarów zajętych przez prorosyjskich separatystów w Donbasie na wschodzie kraju – poinformował sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Ołeksandr Turczynow.

„Miło mi powiedzieć, że 2016 i 2017 rok różniły się od poprzednich lat tym, że nie oddaliśmy ani jednego metra naszej ziemi. Co więcej, nasze jednostki przesunęły się na niektórych odcinkach o 10 i nawet więcej kilometrów (w głąb terenów separatystów ) i wzmocniły swoje pozycje” – powiedział w rozmowie z telewizją internetową Hromadske.ua.

Według Turczynowa próby odbicia zajętych obszarów przez przeciwnika zakończyły się fiaskiem. „Oni nie mogli odbić żadnej z miejscowości; dziś na terytorium okupowanym nie ma sił, które mogłyby zmienić istniejąca linię rozgraniczenia” – zapewnił.

Walki ze wspieranymi przez Kreml separatystami w Donbasie trwają od wiosny 2014 roku. Ocenia się, że w tym okresie zginęło tam ponad 10 tys. osób. Kijów oskarża Moskwę o wspieranie separatystów bronią ciężką i regularnymi siłami wojskowymi. Moskwa te oskarżenia odrzuca.

PAP / EasTravel.pl

SKOMENTUJ
Booking.com

Related posts

Leave a Comment